Tesla Model S ‘in çarpışma testinde en üst düzey hedefi ve çarpışma Videosu.

Teslanın elektrikli arabalarının güvenli olduğunu düşünürsünüz ama X Model i son zamanlar da NHTSA tarafından 5 yıldız güvenlik ödülünü her katogoride kazandı.

Bu da onu en üst puan alan SUV yaptı. Model S içinde aynı hikayeydi hatta NHTSA Tarafından test edilen en güvenli araç bile denildi ancak karayolu güvenliği sigorta enstitüsü buna katılmıyor.

Bu bağımsız orginazasyondan yapılan yeni çarpışma testleri Tesla Model S in teslanın dediği kadar güvenli olmayabilir, şubat ayına geri dönünce Tesla Mode S aracın ön köşesi ve nesne arasındaki çarpışmayı taklit eden küçük bir örtüşme ön kaza testinde kabul edilebilir bir güvenlik rating aldı. Çünkü kemer test kuklasının kafasını direksiyona vurmasını engellemedi o zamandan beri Tesla kemerlerini geliştirdi ve en yüksek güvenlik ödülünü alması beklenildi. Değişimlere rağmen Tesla model S IIHS iki ayrı kaza testinde EV’yi yeniden değerlendirdiğinde aynı problem yününden ortalama puan kazandı ayrıca ikinci kaza testinde sürücü alanına maksimum düzeyde müdahale kabinin alt kısmında iki ila 11 inç arttı bir batari kasasının köşeside hasar almıştı ve pil hücrelerinin bulunduğu alanda değildi Tesla IIHS in kendi öznel amaçlarına uygun yöntem ve motivasyonları olduğunu ve ABD hükümetinin otomobilin güvenliğini test etmek için en objektif ve doğru organizasyon olduğunu düşünüyor Model 3 ün üretime girmek üzeriyken bu testler iyi bir tanıdım olmadı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir